Професионални производство вентил

Побара да

Добредојдовте на нашата компанија

за нас

Жеџијанг Yongyuan Клапан копродукции, Ltd, во државна сопственост претпријатие на Жеџијанг Yongkang фабрика вентил претходно, е основана во 1967 година Со историја на речиси 50 години историја, ние сме еден од најдобрите добавувачи за вентили, назначени од страна на Министерството за машинската индустрија и еден од клучните претпријатија за производство вентил во провинцијата Жеџијанг. Нашата компанија има стекнато репутација на одлични претпријатија во провинцијата Жеџијанг, исто така, доби повратни информации од задоволство и награди на одлични перформанси бизнис купувачи. Денес ние сме еден од членовите на советот на Кина асоцијација вентил, и еден од компилација претпријатија од Националниот Бол Клапан стандард, определени како еден од најдобрите кинески добавувачи хемиски опрема.

 • SDF
 • DF (3)
 • DF (2)
 • DF (4)
 • DF (1)

Најнови Од Блог Вести

 • Нерѓосувачки челични вентили апликации и изгледите на пазарот
  Нерѓосувачки челик вентили, бидејќи на својата долга живот, не 'рѓа, зелена и други предности на совршеност влезе во индустриски апликации, стана од областа на гасоводот индустрија ќе купат производи вентил, но производителите на домашниот вентил за да се исполнат меѓународните стандарди не е унив. ..
 • Добар пазар изгледите на вентили висок притисок
  На тековните нашиот пазар вентил, во прилог на вентилот со низок притисок за да се постигне на ниво прифатливо за меѓународниот пазар, вентили висок притисок се уште треба да се потпираат на увоз. Под Продолжува добрата макроекономска ситуација, поголемиот дел од индустријата за производство и продажба цели вентил има maintaine ...
 • Развој тренд на домашните high - индустрија вентил притисок
  Причината за слабиот квалитет на производи вентил е во тоа што, поради брзото ширење на пазарот, оригиналниот државните претпријатија вентил се затворени и се пренесуваат. Иако голем број на населено место претпријатија имаат развиено брзо, како резултат на ниската почетна точка на населено место претпријатие ...